Право на працю

Середа, 11 Жовтня, 2017

Для католицького суспільного вчення праця – це суттєвий елемент у реалізації людиною себе як особи,  і як частини суспільства.

about illustration

Через працю вона змінює не лише природу, але й сама «більше стає людиною» (Laborem excernes, 9). Тому серед прав людини знайшлося також право на працю. Відповідно, суспільні сили і сама держава зобов′язані створювати всі умови, необхідні для того, щоб особи могли реалізувати своє право – але й також обов′язок – працювати.

Отже, безробіття визнане «загальною поразкою» (Quadragesimo anno, 74). «Суспільство, яке б систематично позбавлялось цього права, (…) не може знайти належного етичного виправдання, на також осягнути соціальний мир» (Centesimus annus, 43). Таке висловлювання повністю виправдане з етичного погляду. Але воно жодним чином не дає відповіді на запитання про те, як це право може реалізуватися в економіці постійних технічних інновацій та глобалізації ринку. І хоча багато питань далі залишається відкритими, однак право на працю безсумнівно належить до найсуттєвіших елементів, які будують «культуру праці».

Йоганес Шашінг

Фото: www.psv.org.ua

Інформаційна Служба Комісії УГКЦ Справедливість і Мир